RENOMA
  • pl
  • en
  • WYBIERZ SEKTOR,

    w którym pracujesz, aby wyświetlić odpowiednie treści:

  • pl
  • en
  • Wybierz sektor, w którym pracujesz, aby wyświetlić odpowiednie treści:

    Dla osób z niepełnosprawnościami


    Nie lada rada

    Psy przewodniki mogą towarzyszyć osobom z niepełnosprawnościami w każdej z części budynku otwartych dla najemców.


    Nasze miejsca pracy są w pełni dostępne i przyjazne dla wszystkich użytkowników budynków, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Myśląc o potrzebach tych użytkowników, dopełniliśmy wszelkich starań, aby Renoma oraz przestrzeń wokół niej były wolne od zbędnych barier i przeszkód.

    Dostęp do parkingu

    Specjalnie dla osób z niepełnosprawnościami przeznaczono miejsca parkingowe na poziomach 5. i 6. parkingu wewnętrznego.

    Specjalnie dla osób z niepełnosprawnościami przeznaczono miejsca parkingowe na poziomach od 3. do 6. parkingu wewnętrznego.

    Dostęp do budynku


    Nie lada rada

    Masz kłopot ze słuchem? Nasza recepcja jest wyposażona w pętlę indukcyjną. Dzięki niej usłyszysz czysty i wyraźny dźwięk.

    Nie lada rada

    Masz kłopot ze słuchem? Nasz Punkt Informacji jest wyposażony w pętlę indukcyjną. Dzięki niej usłyszysz czysty i wyraźny dźwięk.


    Windy i toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych

    Każda winda osobowa w tym kompleksie zapewnia komfortowe warunki korzystania osobom na wózkach. Ogólnodostępna winda dla osób z niepełnosprawnościami mieści się na parterze budynku.

    Język migowy na recepcji

    Osoby posługujące się językiem migowym nie mają problemu z porozumieniem się z obsługą recepcji. Dzieje się to za sprawą usługi Tłumacz Migam. Wystarczy znaleźć specjalną naklejkę na recepcji z kodem QR. Jego zeskanowanie odsyła do strony Migam. Tam nawiązuje się połączenie wideo z tłumaczem polskiego języka migowego.

    Język migowy w Punkcie Informacji

    Osoby posługujące się językiem migowym nie mają problemu z porozumieniem się z obsługą Punktu Informacji. Dzieje się to za sprawą usługi Tłumacz Migam. Wystarczy znaleźć specjalną naklejkę na recepcji z kodem QR. Jego zeskanowanie odsyła do strony Migam. Tam nawiązuje się połączenie wideo z tłumaczem polskiego języka migowego.

    Ewakuacja osób z niepełnosprawnościami

    Należy przygotować plan opuszczenia budynku przez osoby z niepełnosprawnościami, w tym z niepełnosprawnością narządu ruchu, w razie zagrożenia. Dotyczy to części usługowo-handlowej, biurowej i parkingu wielopoziomowego DH Renoma.

    Plan ewakuacji osób z niepełnosprawnościami w części biurowej opracowuje każdy z Najemców dla swojej powierzchni. Należy go przedstawić do akceptacji zarządcy budynku wraz z przewidywaną liczbą osób, które mają z niego skorzystać.

    Organizacja ewakuacji z pozostałych części obiektu spoczywa na jego zarządcy. Osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu mogą skorzystać z krzesła ewakuacyjnego, które znajduje się w pomieszczeniu ochrony. Przewiduje się także wykorzystanie dźwigów dla ekip ratowniczych w uzgodnieniu z Kierującym Działaniami Ratowniczymi.

    Zakłada się również doraźne przemieszczenie osób z niepełnosprawnościami z obszaru bezpośrednio zagrożonego pożarem do sąsiednich stref czasowo bezpiecznych na tej samej kondygnacji, na przykład zabezpieczonych przed zadymieniem korytarzy i przedsionków przeciwpożarowych lub odrębnych stref pożarowych. Miejsca oczekiwania na ewakuację są oznakowane. Znajdują się one w obszarach chronionych dróg ewakuacyjnych (klatki schodowe, przedsionki).